flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Що українці думають про реформу судочинства

15 лютого 2016, 11:04

 Центр політико-правових реформ представив результати загальнонаціонального опитування населення, яке проводив фонд «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва. Соціологія стосувалася проінформованості населення щодо конституційних змін у частині правосуддя. Дослідження проведено в рамках проекту «Спідометр конституційної та судової реформ», фінансованого Європейським Союзом.

Абсолютна більшість українських громадян (80%) підтримує необхідність проведення судової реформи в Україні, причому 48% вважають, що ця реформа є одним з найбільш нагальних завдань і розпочатися якнайшвидше. Лише близько 6% українців вважають, що зміни в судовій системі мають бути часткові та обережні. Переважна більшість суспільства (близько 79%) вважає, що судова система в рамках реформи повинна зазнати серйозних змін. При цьому 47% респондентів переконані, що такі заходи мають носити радикальний характер, з кардинальною перебудовою всієї системи.

         Катастрофічним є показник довіри громадян до суддів – лише 8%, що менше, аніж у 2015 році. Опитувані переконані, що в українських судах є поширеною корупція. Крім того, більшість респондентів вважають, що має місце залежність суддів від політиків (65%) та олігархів (67%), ухвалення замовних рішень (55%), кругова порука в системі правосуддя (51%). Якщо розглядати способи власне оновлення суддівського корпусу, думки розділилися між повним його оновленням (30%), набором суддів за конкурсом, зі звільненням суддів, які цей конкурс не пройшли (29%), та проведення оцінювання (переатестації) усіх суддів (21%).