Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Експертами Проекту USAID "Справедливе правосуддя" розроблено та рекомендовано методичний посібник "Застосування системи оцінювання роботи суду" (далі - Посібник).
Посібник підготовлено з метою сприяння практичному застосуванню в судах України Системи оцінювання роботи суду (далі - СОРС), що була затверджена Рішенням Ради суддів України № 28 від 2 квітня 2015 року (Додаток I).
Посібник знайомить суддів та працівників апарату суду із засадами та методами СОРС, надає практичні рекомендації щодо її впровадження як одного з компонентів сучасного судового адміністрування.
Новий етап судової реформи в Україні, серед інших принципових новацій, передбачає також використання сучасних міжнародних стандартів судового адміністрування. Одним із них є оцінювання якості роботи суду, яке виступає основою системи управління якістю та ефективністю судочинства. СОРС розроблена з метою надання судам допомоги у справі вдосконалення організації їхньої роботи задля досягнення належного рівня відповідності суспільним очікуванням щодо продуктивності та ефективності судових процедур, якості судових послуг та задоволеності роботою суду громадян - учасників судових проваджень.
СОРС за своїм змістом є сукупністю методів збору, обробки та узагальнення інформації, що стосується ключових аспектів діяльності суду і може бути використана для планування діяльності та ухвалення управлінських рішень.
СОРС, перш за все, є внутрішнім інструментом судового адміністрування, який застосовується для діагностики ситуації в конкретному суді з метою визначення реалістичних та найбільш ефективних заходів для усунення існуючих проблем.
Як користуватись Посібником?
Посібник розрахований на суддів та працівників апарату суду, які проводять оцінювання якості роботи суду. Тобто Посібник орієнтований на потреби базової ланки оцінювання. Структурно і змістовно він побудований так, щоб дати чіткі і зрозумілі алгоритми дій при проведенні таких видів оцінювання діяльності суду:
а) базове оцінювання;
б) комплексне оцінювання (за всіма модулями СОРС);
в) використанням окремих модулів СОРС.
Читач (користувач) Посібника до ознайомленням з ним повинен отримати повне уявлення про зміст СОРС, оскільки в тексті Посібника не повторюються положення СОРС, а даються відповідні посилання на неї. Для полегшення доступу до СОРС при використанні відповідних посилань СОРС подається як Додаток ІІІ до цього Посібника. Крім того, у Посібнику міститься кілька додатків, що стосуються технічних аспектів збору та обробки даних у процесі оцінювання роботи суду; отже, оскільки в тексті Посібника є посилання на ці додатки, то його читач (користувач) повинен також уважно ознайомитися з цими додатками.